Çekici olmak elinizde

Karşınızdakini etkilemenin bazı ?püf noktalan? olduğu muhakkak. Uzmanlar bunları; ?Duruş biçimindeki rahatlık, gözleri kullanmayı bilmek, baş hareketleri ve mutlu bir yüz ifadesi? olarak açıklıyorlar.

Gazete ve dergiler zayıflama, jimnastik ve makyaj reçeteleriyle doludur. Ama çekici görünmek sadece bunları uygulamakla mümkün değildir. Çekicilik ve başkalarını etkileyebilme gücü dediğimiz şeyi büyük oranda bedenimizin gün boyu gönderdiği sinyaller oluşturur. Bu mesajları geliştirerek ilişkilerinizi yönlendirebilir ve bir gram bile alıp vermeden yeni bir görünüm edinebilirsiniz.

Duruş ve hareket Beden ve zihin arasındaki bağıntıyı açıklayan birçok kuram vardır. Araştırmalar sonunda ortaya çıkan gerçek, duruş biçimimizin ruhsal durumumuzu yansıttığı ve hareketlerimizin her an zihnimizdekileri ilettiğidir Rahat, dik bir duruş alımlıdır. Çünkü mutlu ve dengeli bir kişiliği yansıtır. Düşük omuz, çökük bir gövde güvensizlik ve sıkıntı göstergesidir. Duruşunuz başkalarına gösterdiğiniz ilgi ve özen konusunda ipuçlarıyla doludur. Konuşma sırasında hafifçe öne doğru eğilerek karşınızdakine ilginizi belirtebilme öğesinin iletişim olduğu düşünülünce beden duruşunun ne kadar önemli olduğu ortadadır.

Çok fazla kıpırdanırsanız, karşınızdaki bunu sabırsızlık ve sıkıntı belirtisi olarak algılar. Benzer olarak, kollarınızı otomatik olarak kavuşturmayın. Bu, karşınızdakini kendinizden uzak tutmak için engel oluşturduğunuzu gösteren bir savunma hareketidir. Elleriniz açık olarak yapacağınız canlı ve etkileyici hareketler karşınızdakini rahatlatır ve size karşı daha açık olmasını sağlar. Çoğumuz bilinçsizce yakınlarımızın beden dillerine öykünme ve ona uyum gösterme eğilimini taşırız.