Evlenmeden bir kez daha düşünün

Ama bazen evlenmemek için geçerli nedenler olabilir. Örneğin sadece özgür ve düzenli seks için evlenmek hatadır. Oysa son zamanlara kadar ?İyi bir kız?ın cinsel ilişkiye girmesinin toplumca kabul edilmesinin tek yolu evlilikti.

Sakın seksin harika olduğu, çılgın, tutkulu bir ilişkide olduğunuz için evlenmeyin. Maalesef, ilk kez birlikte olan iki sevgilinin yoğun tutkuları sonsuza dek süremez.

Aileniz artık ?evinizi barkınızı bilmenizi? istiyor diye de evlenmeyin sakın. Eğer böyle bir şeye hazır değilseniz sakın bu baskıyla evlenmeye kalkmayın. Evlilik, sadece sizin karar verebileceğiniz bir şeydir.

Mutsuz bir çocukluğu geride bırakmak için de evlenmeyin. Eğer çözmeniz gereken şeyler varsa, bunları ya tek başınıza ya da bir uzmanın yardımıyla çözmelisiniz. Henüz tam bir kişilik oluşturmamışken evlenmek, olsa olsa, eşinize karşı haksızlıktır.

Onun davranışını veya kişiliğini değiştirebileceğinizi varsayarak da evlenmeyin.

Eğer hamile olduğunuz için evleniyorsanız, kendi kendinize, eğer öyle olmasaydı aynı erkekle evlenip evlenmeyeceğinizi sorun. Eğer hayır diyorsanız, çok ciddi olarak durumunuzu değerlendirin.

Son olarak, yaşamınızın geri kalanını yalnız geçirmekten korktuğunuz için, emin olmadığınız bir evliliğe sakın girmeyin. Size, hakkınız olan sevgiyi ve ilgiyi verecek birisi mutlaka vardır.