Niçin fahişelik

Fahişelik toplumdan soyutlanmış ve yalnız sürdürülen bir iştir. Bir fahişe, uğraşı halkın büyük kısmı tarafından hâlâ iğrenç ve ahlâk dışı kabul edilirken sırrını arkadaşlarına, ailesine ve komşularına nasıl söyleyebilir? 18 yaşında bir fahişe duygularını şöyle dile getiriyor:

?Kendimi bu oyunun içinde yer almayan kızlardan farklı hissediyorum. Onlar sanki yaşam büyük bir romanstan başka bir şey değilmişçesine sürekli erkek arkadaşlarından söz ediyorlar. 16 yaşından beri yaşamımı kazanmak için erkeklerle yatıyorum. Böyle bir davranışı utanılacak bir şey olarak gören bu kızlarla ne gibi bir ortak noktam olabilir ki??

Yüksek işsizlikle birlikte tüm dünyada genç fahişelerin oranında artma oldu. Uzmanlar ekonomideki duraklamaların kadınları artan sayılarla para kazanmak için sokağa ittiğini belirtiyorlar. Fahişe leri dış görünüşleriyle belirlemenin oldukça zorlaştığı bir çağda yaşıyoruz. ?Sokaklarda dolaşan kızların fahişe olup olmadıklarını kolayca anlayamazsınız. Çoğu sanki bankada çalışan kızlar gibidir? diyor genç bir polis memuru.

Okuldan ayrılanların büyük bir kısmı işsizlik nedeniyle fahişeliğe başlıyor.

?Genç kişiler fahişeliğe bağlanıyor. En dibe kadar inince, tekrar yukarı tırmanmak çok zordur? diyor bir sosyal hizmet görevlisi. Eroinman olan genç bir fahişe, eroinman olan kadınların yüzde 90?ının aynı zamanda fahişe olduğunu iddia ediyor.