Sevişme zamanını uzatmak

Sevişmeye daha uzun zaman ayırmak, cinselliği ikiniz için de daha zevkli hale getirecektir.

Birleşme öncesi ve sonrasını uzatarak, ilişkinizi ?tensel bir şölene? çevirebilirsiniz.

Evet, kimi sevişmeler kısalığıyla güzeldir. Eğer ikiniz de fazlasıyla tahrik olmuş durumdaysanız, ya da zamanınız kısıtlıysa, kısacık birkaç dakika unutulmaz bir cinsel tecrübe yaşamaya yeter de artar bile…

Ama böyle istisnai anlar bir yana, sevişirken zamanı unutmayı, her hareketin tadını çıkararak saatler süren tensel bir şöleni paylaşmayı kim istemez?

Aslında hassas bir konudur bu.

Çünkü, cinsellik alanında erkek egosunun en zayıf iki noktasından biri penisin boyu ise, diğeri de erken boşalma korkusudur. Bu yüzden, ?sevişmeyi uzatmak? fikrini gündeme getirdiğinizde, sevgiliniz geçmişteki performansına kusur bulduğunuz kanısına kapılabilir.

Oysa ?sevişmeyi uzatmak? yalnızca cinsel birleşme süresini uzatmak demek değildir. Onu içinizde hissettiğiniz anlar ikiniz için de özel bir anlam taşır kuşkusuz, ama sevişme cinsel birleşmenin öncesi ve sonrasıyla bir bütündür ve her saniyesi aynı derecede özen ister. Daha uzun sevişmek istiyorsanız, bu özeni göstermekten kaçınmayın. Yaratıcı olun.

Sevişmede kural yoktur. Kusursuz bir orgazma ulaşmanın tek bir yolu bulunmaz. Hatta, unutulmaz güzellikte bir sevişmeyi tamamlamak için mutlaka orgazma ulaşmak da gerekmez. Öte yandan sevişmeyi rutine dönmek de ciddi bir hata olur. Cinsel ilişkiyi ön sevişme, birleşme ve sevişme sonrası diye ayrı bölümler halinde düşünmek masum bir davranıştır belki, ama bu sıralama kalıplaşırsa içinizden geldiği gibi davranmanızı engelleyebilir ve sevişmenin heyecanını yok edebilir. Hep aynı hareketlerden oluşan aşk oyunlarının her seferinde biraz daha hızlı ve renksiz geçmesi de kaçınılmazdır. Sevişmeyi gerçekten haz yüklü ve anlamlı bir şekilde uzatmak içinse her harekette, her dokunuşta yaratıcı olarak, yeni yeni yöntemler deneyerek, her sevişmeyi bambaşka bir olaya dönüştüre bilmek gerekir.